29 lipca 2016

(Recenzja) Czas na Tini


Dziś mam dla was długo wyczekiwaną recenzję. Po seansie filmu "Tini - nowe życie Violetty" udałam się do empika i od razu moją uwagę skupiła ta oto gazeta. Bez wahania udałam się do kasy, a dziś pokażę wam jak wygląda w środku! Zapraszam do rozwinięcia postu ;)Zacznijmy od okładki. Na głównym planie widzimy oczywiście Martinę, jest to zdjęcie z filmu. W lewym górnym rogu mamy tytuł filmu, ponieważ ta gazetka dotyczy głównie tego filmu. Poniżej znajduję się tytuł "Czas na Tini!". W prawym, dolnym rogu mamy informacje, niezbyt dla nas istotne, lecz dla sprzedawcy bardzo. Cena tego magazynu to 9,99 zł. Jest on od wydawnictwa Egmont. Na samym dole są kolorowe napisy. To tytułu, powiedzmy, rozdziałów w gazecie.


W środku, po lewej reklama. Po prawej stronie mamy spis treści. Krótkie wprowadzenie do świata Tini. Oto kinowe wydarzenie, na które czekał świat! Kiedy na ekrany trafił film "Tini - nowe życie Violetty", wszystko się zmieni - z samą Violettą na czele! Ten wyjątkowy magazyn to mnóstwo ciekawych informacji o filmie. Poznaj nowe postacie, obejrzyj niezapomniane sceny i piękne plenery. Przeczytaj wywiady z aktorami i skorzystaj z naszych rad. Przekonaj się, że... Zmiana może być fajna! Śmiało - zaczynamy! Na brzoskwiniowym tle znajdują się tytuły rozdziałów oraz numery stron, na których się znajdują.


Na kolejnych dwóch stronach mamy przedstawione najważniejsze postacie. W filmie występuje całe mnóstwo ciekawych postaci, a każda ma wyjątkową osobowość i talent. Oto mały przewodnik - sprawdź, kto jest kim! VIOLETTA - bycie gwiazdą nie jest łatwe. Violetta kompletnie się pogubiła i nie jest szczęśliwa. Musi na chwilę oderwać się od wszystkiego... zwłaszcza od Leona. przyszedł czas na zmiany. ANGIE - ciotka Angie jest dla Violetty jak matka i dziewczyna zawsze może na nią liczyć. GERMAN - jak to ojciec, zrobi wszystko, by jego córka była szczęśliwa. Dlatego namawia ją do wyjazdu na Sycylię. LEON - to wybitnie utalentowany muzyk i piosenkarz. Nagrywa nową płytę, ale jest gotów rzucić wszystko, by tylko nie stracić Violetty. Nie będę opisywać wszystkich, bo to by zajęło naprawdę spro miejsca w tym poście.


Dalej mamy 12 punktów. Każdy z nich opisują jedną scenę. Najlepsze z filmu - podróż pełna emocji.
Przeżyj jeszcze raz najlepsze chwile z wakacji Tini. którą scenę lubisz najbardziej? 1. Człowiek - i serce za burtą! 2. Noc świetlików. 3. Chodźmy do miasta! 4. Magia księżyca. 5. Czas na talent.
6. Podwodne życzenie. 7. Impreza z niespodzianką. 8. Drużyna marzeń. 9. Nazywam się Tini!
10. Znowu w dobrym rytmie. 11. Dwa serca. 12. Narodziny gwiazdy. Na kolejnej stronie znajduję się mały plakat. Ukazuję scenę, gdy przyjaciele przyjechali pomóc Caio zbierać cytrusy. Na kolejnych dwóch stronach mamy opis miejsc, które występowały w filmie!


Następnie znajduję się test "Miasto czy odludzie?" Violetta to dziewczyna z miasta, ale po przeprowadzce do małego miasteczka czuje, że czegoś jej brakowało. A ty gdzie czujesz się najlepiej? Rozwiąż test i sprawdź! Na kolejnych stronach jest wywiad z Martiną, który ukażę się niedługo na blogu ;) Dalej są rady dotyczące tego jak radzić sobie ze zmianami. Kolejno test "Pora na Zmianę" i cztery proste kroki jak zrobić fryzurę taką jak ma Martina!


Na środku gazety są naklejki z postaciami! Są naprawdę przepiękne. Jest również naklejka ze zdjęciem zza kulis filmu. Przy tych z postaciami mamy napisane imiona postaci.


Następnie mamy dwa plakaty, każdy na jednej stronie. Trochę żle to zrobiono, ponieważ mogli zrobić z tego jeden większy plakat. Na plakatach mamy aktorów grających postacie w filmie, każdy z nich trzyma kartkę z napisem. Domyślając się są to ich ulubione zdania lub cytaty. Na kolejnej stronie mamy kolejny test - "Jaką masz osobowość?".


Dalej znajdują się stylizacje Martiny: "Na co dzień", "Rozbłyski", "Boho", "Styl Bon Ton". Dopasowano do nich ubrania, które możecie kupić, aby wyglądać jak Tini. Niektóre niestety, nie są zbyt "dopasowane", jeżeli mogę to tak nazwać. Powiem szczerze, że z tym się nie postarali.
Na kolejnych stronach mamy wywiad z Adrianem Salzedo - jeżeli chcecie mogę również umieścić go w osobny poście.


Tutaj mamy opisane dziedziny sztuki, w których spełniają się postacie z filmu. Może wy również sprawdzacie się w jednej z nich? Choć talent należy rozwijać poprzez nieustanne ćwiczenia, najważniejszy jest entuzjazm. To dlatego Isabella otworzyła swój dom dla uzdolnionych młodych ludzi. Chce pomóc im rozwijać się w spokojnej i przyjaznej atmosferze. przyjrzyjmy się, jak rozpoznać i rozwijać uzdolnienia na podstawie przeżyć Tini i jej przyjaciół. Po prawej stronie widzimy mały plakat z Martiną - jest to scena finałowa z filmu. No i mamy kolejny test, nie wiem który to już. Pasją Tini jest śpiew, Eloisa uwielbia fotografować, a Miranda kocha projektować ubrania. Czy któryś z tych zawodów pasowałby do ciebie? Kolejna strona - to nic innego jak miłość. Po zachowaniu Caio i Leona nietrudno się zorientować, że obaj kochają się w Tini!


Jedna z ostatnich stron, chyba najbardziej mi się podoba. Mamy tutaj duży kolaż ze zdjęciami z filmu i za kulisami, a także trzy kolorowe ramki z krótkim opisem co aktorzy robili na Sycylii!
GRY I ZABAWY - aktorzy i ekipa nie próżnują podczas przerw! Niektórzy bawią się rekwizytami, inni gotują w kuchni miejscowe przysmaki, a jeszcze inni robią zabawne zdjęcia. Śmiechom nie ma końca, a liczy się przede wszystkim dobra zabawa! BLISKIE WIĘZI - magiczna atmosfera panowała zarówno na planie, jak i poza nim. Było mnóstwo wzajemnej troski, słów otuchy, uścisków, no i - ma się rozumieć - masa fantastycznych selfie! ZDJĘCIA Z DRESZCZYKIEM - brr... jak zimno! Filmowanie w wodzie to dla aktorów ciężka, ale ekscytująca praca. Ujęcie w morzu było dla Martiny spełnionym marzeniem. Na końcu gazety mamy wypowiedź autorki książki "Moje nowe życie", której recenzję możecie przeczytać TUTAJ!


Tak wygląda tył gazety. Jest identyczny jak ulotka z kina filmu "Tini - nowe życie Violetty". Tak prezentował się cały magazyn. Brakowało mi tutaj fajnego plakatu, ale ogólnie gazeta jest dobrze wykonana. Znajduje się w niej wiele testów, ciekawostek i zdjęć. Jak najbardziej polecam zakup ;)

Jak wam się podoba magazyn? Byliście w kinie na filmie "Tini - nowe życie Violetty"?

2 komentarze:

  1. Nie chce mówic ale mam ten numer już był w kioskach 1 miesiąc temu a co do filmu byłam był rewelacyjny od dziś nie VIoletta tylko TINI :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wiem, kupiłam go po seansie, ale dopiero teraz napisałam recenzję :)

      Usuń

Nasza redakcja liczy, że podobał wam się post zamieszczony powyżej. Pamiętajcie, w komentarzach możecie przesyłać nam opinie, pytania do naszej redakcji i nowe sugestie na kolejny post. To wszystko robimy dla was, dla kochanych Vilovers…