25 czerwca 2014

Post z serii zrób to sam!-nagłówek na bloga.

Prowadzisz bloga ale nie potrafisz zrobić nagłówka lub szablonu?Tak?W takim razie ten post jest dla Ciebie!Pokieruję Cię i pokażę jak najłatwiej zrobić nagłówek.Podam także kilka linków to świetnych szablonarnii w razie gdyby coś Ci nie wychodziło.Zapraszam!!!
 1.Wchodzimy w ten LINK.Gdy strona załaduje się.Na środku wyświetli się nam podłużna kolumna.Klikamy w "Utwórz nowy obrazek" wyświetli się nam coś takiego:
2.Wybieramy "szerokość" i "wysokość" (Polecam: szerokość=1000 wysokość=800, ja również na takich wymiarach będę pracowała) 
3.Gdy już mamy wymiary naszego nagłówka wybieramy zdjęcie które będzie na nagłówku (możemy wybrać, jedno, dwa lub trzy w zależności ile chcemy tam tych zdjęć, polecam wybierać zdjęcia ze sesji zdjęciowej gdyż zdjęcia te są już profesjonalnymi)
4.Zdjęcie wgrywamy klikając pierw "Warstwa" a następnie "Otwórz obrazek jako warstwę"
5.Gdy mamy już wgrany obrazek, ustawiamy kolory za pomocą "Color balance"  Znajdziemy to klikając najpierw w "przystosowanie" a następnie w "Color balance"
Wyświetli się nam coś takiego:
Za pomocą tych 'wskaźników' ustawimy kolor naszego zdjęcia np.słoneczny, niebieski czy coś w tym stylu
(Radzę z tym nie przesadzać bo później to dziwnie wygląda xD ) 
6.Następnie klikamy "przystosowanie""krzywe"  
Wyświetli nam się coś takiego:
Za pomocą tej 'krzywej linii' rozświetlamy i przyciemniamy nasze zdjęcie.Gdy klikniemy w "Default" mamy możliwość zmienić nasze zdjęcie (nie wiem jak to dokładniej nazwać, sprawdźcie a się dowiecie ^^)
7.Za pomocą ''pimpety'' klikamy w dowolne miejsce obrazka i wybieramy tło naszego nagłówka (jak narazie) następnie klikamy na "Wiaderko z farbą" , najeżdżamy myszką na białe pole i klikamy.Wszytko oprócz obrazka powinno mieć wyznaczony kolor.Zerkamy w prawo na pole z napisem "warstwy" jeśli tam tło ma taki sam kolor jak wyżej jeśli nie ma takiego samego koloru najwidoczniej źle coś zrobiłeś/aś.
To jest pimpeta i wiaderko z farbą: 
8.Gdy już mamy zdjęcie i  tło  zabieramy się do robienia nagłówka.Klikamy w "gumkę" (to takie różowe na pasku narzędzi) ustawiamy średnicę naszej gumki  i ścieramy.
9.Jak mamy taki efekt jak na zdjęciu "po" to bierzemy się za dalszą pracę.Otóż dalej musimy na to nałożyć teksturę.''Tekstura'' jest to coś takiego jak obrazek.Przeróżne tekstury możecie znaleść TU
10.Gdy znajdziemy teksturę wokół naszego zdjęcia robimy coś takiego, również gumką:
11.Do teksturki możemy dodać jakieś mniejsze obrazki by to co jest nabrało tak jakby kolorów i życia ;))
 12.Klikając literkę "A" w "Narzędziach" możesz napisać np."My story, my life.
Po zmianach wygląda to tak:
Wiem że nie jest to idealny nagłówek ale pamiętajcie że ja wciąż się uczę...Podobne nagłówki w moim wykonaniu:
 Kilka stron ze świetnymi szablonami oraz nagłówkami:
Na dziś to wszystko!Miłego dnia ;)) 
Madzia D.

6 komentarzy:

 1. co to ma do serialu??? o.O

  OdpowiedzUsuń
 2. czekam na posty o modzie a nie o szablonie -_-

  OdpowiedzUsuń
 3. A CO TO TA PIMPETA? PROSZEEEEEE ODPISZ KOCHAM TWÓJ BLOGGG~!@! : * : * : *

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pimpeta jest to coś takiego dzięki czemu możemy pobierać z obrazka kolory.Kliknij na dowolne miejsce na obrazku a na pasku narzędzi w tym wielkim okienku pojawi się kolor na który klikniemy.To jest to coś na tym podłużnym obrazku. <33 ;** powodzenia ;)

   Usuń
 4. Madziu,
  czy żeby zapisać pracę trzeba mieć tam konto ? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście że nie.Klikasz w "plik" potem w "zachowaj" i wtedy ustawiasz już sobie gdzie chcesz by plik się zapisał.Ten program jest zupełnie darmowy, nie trzeba się logować.Jeśli masz jeszcze jakieś pytania pytaj śmiało, mam nadzieję że pomogłam. Powodzenia ;)

   Usuń

Nasza redakcja liczy, że podobał wam się post zamieszczony powyżej. Pamiętajcie, w komentarzach możecie przesyłać nam opinie, pytania do naszej redakcji i nowe sugestie na kolejny post. To wszystko robimy dla was, dla kochanych Vilovers…