15 grudnia 2014

≈ Lody w rożku ≈

Dzisiaj przyszedł czas na kolejne przygody z przepisami. Myślę, że to dobra pora na lody w rożku.
                           Czy to będą zwykłe i chłodne lody? Nie!!! 
Te lody będą niezwykłe i bardzo ciekawe. Zatem przejdźmy do przepisu, który znalazłam na blogu serialowej Angie.


[ Aktualizacja 1] Wszystko od początku

Na naszym asku pojawiło się kilka pytań związanych z przepisami prosto z bloga kulinarnego Angie. Teraz je aktualizuję. 
Cześć ! Czy wiecie, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem całego dnia ? To prawda, ponieważ jest to posiłek, który pozwala nam radzić sobie przez cały dzień, dzięki energii!  Więc dzisiaj postanowiłam przygotować specjalne śniadanie ... lody w rożku! Mmmm PYCHA!!!

                         ingredienti per i coni gelato
                                         SKŁADNIKI:
-rożki do lodów
-1 placek z ciasta biszkoptowego
-250 g dżemu truskawkowego
-150/200 g cukru pudru
-1 białko
-2 krople cytryny
-różne dekoracje

                  PRZYGOTOWANIE:

i coni gelato si raffreddanoRozpocząć od pokruszenia biszkoptów do miski i dołączenia do dżemu. Uformować wszystkie kulki i umieścić je w zamrażarce lub lodówce na 15 minut.  W międzyczasie przygotować lukier z białek oraz cukru. Czy wiesz, że oddzielanie białka od żółtka jaja, jest bardzo proste, a nawet zabawne? Olga nauczyła mnie, że jest to łatwe jeśli chodzi o sztuczki i wspaniałe pomysły. Należy wziąć jajko i umieścić je na płytki talerz, a następnie ssać plastikową butelką, i gotowe! Wyjąć kulki z lodówki i umieścić na rożku, a potem łyżeczką zsunąć na niego trochę lukru. 

 I wreszcie możecie udekorować je cukrowymi kwiatami i koralikami! Czyż one nie są piękne? Z szklanką soku tworzą idealne śniadanie! Cześć wszystkim, dajcie mi znać, jeśli się udało, a śniadanie było dobre!

SPRÓBUJECIE SWOICH SIŁ, ZROBICIE? JA JUŻ ZROBIŁAM, WYSZŁO ŚWIETNE. NAPISZCIE JEŚLI UDAŁO WAM SIĘ ZROBIĆ TO SAMO CO ANGIE... POWODZENIA!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Nasza redakcja liczy, że podobał wam się post zamieszczony powyżej. Pamiętajcie, w komentarzach możecie przesyłać nam opinie, pytania do naszej redakcji i nowe sugestie na kolejny post. To wszystko robimy dla was, dla kochanych Vilovers…